Робочі станції
Робоча станція, як місце роботи фахівця являє собою повноцінний комп’ютер або комп’ютерний термінал (пристрої введення-виведення, відокремлені і часто віддалені від керуючого комп’ютера), набір необхідного ПЗ, за необхідністю доповнюються допоміжним обладнанням. На робочих станціях користувачі вирішують прикладні завдання (працюють в базах даних, створюють документи, роблять розрахунки). Такі персональні комп’ютери дуже потужні і від них вимагається велика обчислювальна здатність.
Враховуючі задачі, які будуть вирішуватися на робочих станціях їх можна розділити по технічним характеристикам на окремі професійні підкласи:
– мультимедіа, зокрема, комп’ютерна графіка і обробка зображень, відео, звуку, розробка комп’ютерних ігор.
– різні інженерні, архітектурні (в тому числі містобудівні) та інші САПР, ГІС, польові дослідження і геодезія тощо.
– наукові та інженерно-технічні обчислення.
Потужність робочих станцій полягає в багато ядерності, великій кількості оперативної пам’яті (RAM) та наявністю системи RAID (RAID – це система, яка об’єднує жорсткі диски, тим самим в декілька разів збільшуючи надійність їх використання).
Офісні або бюджетні комп’ютери
Офісні персональні комп’ютери – це комп’ютери, які в своїй діяльності використовують бухгалтери, менеджери і просто працівники, яким не потрібна висока продуктивність.
На таких персональних комп’ютерах робиться в основному рутинна робота, набирання текстів в офісних програмах (наприклад, Word, Excel, Access, Powerpoint та інші.).
Від таких комп’ютерів не вимагається велика потужність та функціональність. В даних комп’ютерах використовуються процесори начального рівня, інтегрована відео карта та мінімум оперативної пам’яті (RAM).
Комп’ютери для навчання в галузі освіти
Це пристрої, які використовуються школярами і студентами. У сучасній школі його використовують як об’єкт вивчення, як засіб навчання, складову частину системи управління освітою, як елемент методики наукових досліджень. На них виконуються стандартні програми, але на відміну від офісних аналогів, вони мають більшу функціональність і мають можливість встановлення додаткового програмного забезпечення.
В даних персональних комп’ютерах використовуються процесори і відеокарта середнього рівня та декілька гігабайт оперативної пам’яті (RAM), що дає можливість використовувати графічні програми такі, як Photoshop та Autocad. Крім того, такі комп’ютери можна використовувати в якості мультимедійних пристроїв.
Ігрові комп’ютери
Ці комп’ютери дещо поступаються робочим станціям в кількості встановленої оперативної пам’яті (RAM) однак в них встановлюється потужна відеокарта, яка є одним з основних компонентів даного комп’ютера. Відеокарти можуть бути інтегрованими (вбудованими в материнську плату або процесор (Intel i5, i7) та дискретними (виконаними на окремій мікросхемі). Для ігрових комп’ютерів використовується тільки дискретна відеокарта.
Для найбільш повного занурення в віртуальну реальність необхідно встановлювати не лише потужну системну частину, а і функціональну апаратну частину та периферійні пристрої: монітор, клавіатура, миша та звукові колонки.