В умовах модернізації змісту освіти в нашій державі, забезпечення безпечних та комфортних умов організації навчально-виховного процесу на сьогодні набуває особливого значення.
На сучасному етапі розвитку суспільства досягнення таких умов найбільш ефективне шляхом установлення розгалуженої системи відеонагляду на території навчальних закладів та надання електронних послуг учням, їх батькам, учителям з метою інформування про організацію, хід та умови навчально-виховного процесу.

ТОВ “Тріумф IT” у співпраці з IT партнерами з м.Дніпро розробляється і впроваджується проект “Безпечна школа” для навчальних закладів Черкаської області. Даний проект передбачений Програмою розвитку освіти в місті Дніпро на 2016-2020 роки. В основі системи – центральний сервер, майже 40 зовнішніх і внутрішніх камер відеоспостереження. Загалом мережа спроектована як елемент великої системи для подальшої інтеграції в проект «Безпечне місто». Технологія звільняє педагогів від засилля паперових звітів та суттєво заощаджує час, адже всі дані, зокрема до управління освіти міста, передаватиме комп’ютерна програма.

“Розумна” система фіксує час перебування дітей у навчальному закладі, а за шкільними коридорами стежать відеокамери. Потрапити до будівлі можна лише за спеціальними картками-перепустками. Крім того, у приміщенні школи встановлені турнікети, а на другорядних входах – електромагнітні замки. Система створює умови для обмеження доступу сторонніх на територію шкіл. Для дітей, вчителів та персоналу передбачені персоніфіковані картки. У дітей вони мають вигляд учнівських квитків. У персоналу це перепустки, в які вмонтований чіп з основною інформацією про власника. Інші відвідувачі зможуть потрапити до приміщення лише за спеціальною номерною карткою тимчасового доступу. Загублені дитячі картки одразу блокуються, всю інформацію про пересування дитини під час навчального процесу батьки, за бажанням, можуть отримати у вигляді смс повідомлення.

Метою Програми “Безпечна школа” є створення безпечного та комфортного середовища у загально-освітніх навчальних закладах, поліпшення стану безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу шляхом установлення розгалуженої системи відеонагляду на території закладів та надання електронних послуг учням, їх батькам, учителям.

Основні завдання Програми:

– поліпшення умов навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів та підвищення якості освіти;
– забезпечення прав учасників навчально-виховного процесу на безпечні та нешкідливі умови навчання і праці;
– проведення ефективних заходів щодо захисту учасників навчально- виховного процесу при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, можливих терористичних актів;
– запровадження електронної системи контролю за відвідуванням учнями, адміністративним та педагогічним колективами загальноосвітніх навчальних закладів з метою проведення моніторингу та складання відповідних аналітичних звітів;
– здійснення оплати за надані послуги з організації харчування школярів у закладі за допомогою безконтактних карт;
– інформування за допомогою БМБ-повідомлень на телефон батьків про відвідування учнями загальноосвітнього навчального закладу, проведення організаційно-масових заходів у ньому, потребу у проведенні необхідних щеплень;
– створення системи відеоспостереження для оперативного реагування у разі непередбачуваних ситуацій;
– створення умов для обмеження доступу сторонніх осіб у приміщення загальноосвітніх навчальних закладів.